img1
img2
img3

Uzdrowiska na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk jest niezwykle atrakcyjnym regionem. Dzieje się tak za sprawą bardzo korzystnego położenia – umiejscowiony jest on w otoczeniu pięknych terenów górskich. Innym czynnikiem zachęcającym do odwiedzania Dolnego Śląska jest bogate zaplecze uzdrowiskowe. Znajduje się tu wiele miejscowości uzdrowiskowych, do których przyjeżdżają chorzy na kuracje z różnych zakątków Polski i z zagranicy.

Do najpopularniejszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku należą: Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Cieplice-Zdrój w Jeleniej Górze czy Szczawno-Zdrój koło Wałbrzycha.

Ich górskie położenie sprawia, iż słyną one ze źródeł wód leczniczych.

W Kudowie-Zdroju najczęstszymi dolegliwościami leczonymi są schorzenia kardiologiczne, niedokrwistość, choroby narządów ruchu, otyłość czy choroby układu oddechowego. Poza wodami leczniczymi korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie ma klimat miejscowości. Z podobnych profili słyną pozostałe uzdrowiska Ziemi Kłodzkiej – Polanica i Duszniki-Zdrój.

W Szczawnie-Zdroju leczone są w sanatoriach dolegliwości ze strony układów: krążenia, nerwowego, pokarmowego, ruchu, oddechowego, a także schorzenia urologiczne, neurologiczne, reumatologiczne.

Cieplice-Zdrój słyną z zabiegów: wodolecznictwa, pleidoterapii, wziewań, kinezyterapii, elektrolecznictwa oraz światłolecznictwa.

Każde z uzdrowisk położone jest nieopodal przepięknych pasm Sudetów. Uzdrowiska Kłodzkie znajdują się u podnóża Gór Stołowych, Szczawno-Zdrój – pasma Gór Wałbrzyskich, a Cieplice – Karkonoszy.

Stąd również ogromne zainteresowanie turystów nieprzybywających tu na kuracje.